optyk Kosiński

Czy markowe okulary są lepsze niż zwykłe?

Gucci okulary

Większość dobrych salonów optycznych oferuje markowe okulary znanych domów mody, jak i zwykłe modele. Markowe oprawki potrafią osiągać wysokie ceny i wiele osób zastanawia się, czy warto jest płacić duże kwoty „tylko” za znany logotyp na ich boku. Jednak dobra marka okularów to nie tylko prestiż, ale również szereg innych zalet, które kupuje klient.

Jakość

Wybierając oprawki znanej marki kupujemy przede wszystkim najwyższą jakość wykonania danego produktu. Marki takie jak Versace czy Doce&Gabbana nie mogą pozwolić sobie za rysy na wizerunku spowodowane wypuszczeniem na rynek produktu wątpliwej jakości. Wybierając okulary od znanego producenta możemy być pewni, że materiały użyte do produkcji są trwałe, wytrzymałe i posłużą nam przez wiele lat. Mamy gwarancję, że optyk będzie mógł solidnie osadzić w nich szkła, a podczas użytkowania oprawek żadna śrubka nie odpadnie po krótkim czasie. Znane marki dbają o to, aby okulary były wygodne w noszeniu. Zauszniki i część opierająca się na nosie są zawsze idealnie wyprofilowane, żadna część okularów nie ma prawa obcierać nosa czy ugniatać delikatnej skóry za uszami. Jakość wyrobów dobrych mare widać nawet po takich detalach jak opakowanie okularów. Znane marki dbają nawet o to, by pudełko na okulary sprzedawane w komplecie było solidne i mocne, wyścielone miękkim materiałem nie rysującym szkieł.

Design

Okulary od czołowych producentów ze świata mody to oczywiście zawsze modny design. Wszystkie oprawki projektowane są przez specjalistów w tej branży, a nowe kolekcje zawsze uwzględniają bieżące trendy. Każda marka stara się, by w jej ofercie pojawiały się różne style oprawek, pasujące do różnych typów urody. Nawet najprostsze czarne oprawki z dobrego domu mody przeważnie mają w sobie coś unikatowego, co na pierwszy rzut oka odróżnia je od zwykłych plastikowych okularów no-name. Bardziej wysublimowane oprawki, jak np. we wzór panterki zrobione są tak, aby nie wyglądały kiczowato, lecz przywodziły na myśl ponadczasową elegancję i styl.