optyk Kosiński

Okulary progresywne w młodym wieku. Czy to możliwe?

Okulary progresywne

We współczesnym świecie jesteśmy otoczeni przez rożnego rodzaju ekrany. Komputery, laptopy, smartfony, różnego rodzaju czytniki to tylko niektóre z przykładów. Ekrany te nie tylko emitują szkodliwe, błękitne światło, lecz także powodują bardzo duże zmęczenie oczu. Dlatego ochrona oczu w cyfrowym świecie opierać się będzie na używaniu dwóch rodzajów soczewek; tych, niwelujących negatywny wpływ błękitnego światła oraz relaksujących. Zapoznaj się z naszym wpisem nie tylko, jeśli twoja praca opiera się w dużej mierze na pracy na komputerze. Na pogorszenie wzroku narażeni są bowiem także użytkownicy smartfonów.

Wielki błękit

Ekrany wszystkich wymienionych wyżej urządzeń emitują tak zwane światło niebieskofioletowe, szkodliwe dla wzroku. Wpływa ono na przemęczenie oczu, ich przedwczesne starzenie, a także zwiększa ryzyko chorób. Specjalne szkła, takie jak na przykład szkła Eyezen, nie przepuszczają szkodliwego promieniowania, dzięki czemu oczy są w pełni bezpieczne. Kontrasty są mniejsze, podobnie jak odblaski.

Kolejny problem, który generują ekrany coraz mniejszych laptopów czy smartfonów, to konieczność czytaniu tekstów z bliska i szybkiej akomodacji oka. W efekcie oczy szybko się męczą i pojawiają się problemy z ostrością widzenia, jednak dzięki specjalistycznym soczewkom wyeliminujemy i ten kłopot. W efekcie stosowania omawianych soczewek doświadczamy lepszego widzenia małych znaków. Co niemniej ważne, szkła takie wymuszają naturalną postawę podczas korzystania ze smartfonów.

Zapewnij oczom relaks

Korzystanie z ekranów współczesnych urządzeń cyfrowych powoduje także ponadprzeciętne męczenie się oczu. Doświadczamy ich łzawienia oraz odczuwamy nieprzyjemne pieczenie. Pojawiają się uporczywe bóle głowy oraz kręgosłupa.

Wyjściem z tej przykrej sytuacji będzie zainwestowanie w soczewki relaksacyjne, wspomagające naturalną akomodację soczewki. Sprawiają, że mimo intensywnej pracy oka, nadal widzimy czyste i ostre obrazy, a po kilku godzinach wpatrywania się w monitor nasze oczy nadal będą wypoczęte. Nie będą ani piekły, ani szczypały, a my sami będziemy spokojniejsi i zrelaksowani. Zapomnimy o bólach głowy, pleców czy karku.

Soczewki takie sprzyjają skupieniu i koncentracji, a w efekcie lepszemu samopoczuciu.