optyk Kosiński

Oprawki. Kolorowe czy czarne?

czarne oprawki

Osoby noszące okulary wiedzą, jakim wyzwaniem jest zmiana oprawek raz na kilka lat. Z jednej strony coś by chciały zmienić, może ich kształt, a może kolor. Z drugiej strony są tak przyzwyczajone do starych okularów, że każde inne wydają się nieodpowiednie. Gdy nawet wiedzą już, jaki mniej więcej fason oprawek pasuje do ich rysów twarzy, pozostaje problem koloru. Jak łatwo się można domyślić, czarne oprawki pasują do większości rzeczy. Jednak kolorowe są oryginalne i nietuzinkowe. Na co warto się zatem zdecydować?

Uniwersalny czarny

Oprawki okularowe w czarnym kolorze są bardzo eleganckie, bezpretensjonalne i pasują do wszystkiego. Są idealnym wyborem dla osób, które w pracy muszą mieć nienaganną, profesjonalną prezencję. Pasują w zasadzie do wszystkiego: i do eleganckiego garnituru lub sukienki, jak również do zwykłych dżinsów i t-shirtu. Czarne oprawki pasują również do każdego koloru… oczu. Nie ma więc problemu, że chociaż kolor oprawek wydaje się ładny, źle komponuje się z urodą osoby je noszącej. Kolor czarny to również duży komfort dla pań jeśli chodzi o makijaż. Kolor kredki czy cieni do oczu, a nawet szminki na ustach nie będzie się z niczym gryzł. Jeśli więc ktoś nie jest fanem dobierania codziennie nowych stylizacji, czarne oprawki są dla niego idealnym wyborem.

Kolory!

Kolorowe oprawki są ciekawsze niż czarne. Kolor powinien być dopasowany do urody danej osoby: do jej koloru włosów, oczu i karnacji. Ognista czerwień jest bardzo ładna, jednak może nie być najlepszym pomysłem dla bladej blondynki. Myśląc o kolorowych oprawkach nie trzeba bać pod uwagę tylko żywych, wyraźnych odcieni. Równie ciekawe mogą być ciemne szarości, beże i granaty, które subtelnie odbiegają od czerni, jednak cały czas są eleganckie. Wybierając kolorowe oprawki należy pamiętać o swoim stylu ubierania się. Jeśli ktoś uwielbia róż, nie powinien decydować się na pomarańczowe oprawki, które nie będą pasowały do większości ubrań. Należy wybrać raczej kolor, który świetnie skomponuje się z większością garderoby.