optyk Kosiński

Oprawki okularowe – ważny element Twojego stylu

dobór okularów

Okulary korekcyjne nie muszą być wyrokiem, który ciąży przez całe życie. Wybierając odpowiedni model oprawki, problem można przekuć na atut. Właściwy jej design nie tylko podkreśli urodę, ale zatuszuje mankamenty i stanie się modnym dodatkiem do stroju. Na znalezienie ideału pozwala bogata oferta salonów optycznych.

Okulary jak po babci

Wiele kobiet, które lubią eksperymentować z odzieżą i komponować swoje własne stroje, trafiając na strych babcinego domu i grzebiąc w zapomnianym kufrze dokonałoby niejednego interesującego odkrycia. Dziś, dzięki coraz większej popularności vintage, znaleziony outfit wymagałby jedynie wyprania lub wyczyszczenia i już mógłby stać się jednym z elementów codziennego stroju, czyniąc go bardziej trendy. W szerokim gronie retro ciuszków i dodatków swoje miejsce mają też okulary vintage. Hołdując najnowszym trendom mody oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, salony optyczne – w tym również nasz optyk Janusz Kosiński– przygotowują kolekcje oprawek w starym stylu. Dziś uznaje się je za ostatni krzyk mody, dlatego warto przejrzeć ofertę oprawek nawiązujących do designu sprzed lat. Być może znajdą się w niej najmodniejsze oprawki –„kocie oczy” o charakterystycznym wydłużonym kształcie, dzięki którym każde spojrzenie nabiera zmysłowego wyrazu, nawet w zestawieniu z surową, szarą garsonką wkładaną do pracy.

Okulary korekcyjne mogą być Twoim atutem

Z punktu widzenia korekcji wzroku najważniejsze w okularach są soczewki, czyli szkła korekcyjne. W przeszłości kupowanie ich na receptę wypisaną przez lekarza wiązało się z koniecznością wyboru pomiędzy kilkoma szablonowymi wzorami oprawek u optyka. Obecnie producenci oprawek doszli do wniosku, że przecież te ostatnie niewiele mają wspólnego z poprawianiem widzenia, a jeśli są dopasowane profilem to twarzy, można dowolnie modyfikować ich kształty, kolory i styl. Odpowiednio dobrane oprawki okularowe zmieniają twarz, poprawiają jej proporcje, ale też mogą optycznie wyszczuplić, podkreślić kolor oczu czy dodać powagi. W salonach optycznych coraz częściej można spotkać stylistę, który pomaga w dopasowaniu właściwego wzoru do karnacji, rysów twarzy czy jej najważniejszych cech, dzięki czemu oprawki wydobywają ukryte piękno i maskują niedoskonałości.