optyk Kosiński

Wielki powrót oprawek w panterkę

Oprawki w panterkę

Panie noszące okulary korekcyjne często zastanawiają się, jakie oprawki wybrać. Co jakiś czas do kolekcji czołowych producentów powracają oprawki w panterkę. I chociaż wiele osób twierdzi, że deseń ten modny był kilka dekad temu, w ostatnich latach powraca na wybiegi domów mody wzbudzając powszechny zachwyt.

Dlaczego panterka?

Wzór w panterkę jest uniwersalny. Pasuje zarówno blondynkom, brunetkom jak i rudym paniom. Panterka na stałe zapisała się w kanonach mody. „Dzikie” cętki podkreślają charakter, oprawki z tym deseniem są świetnym wyborem dla pań silnych i niezależnych. Na panterkę decydują się też panie o poważnej i dostojnej urodzie, by dodać sobie nieco animuszu. Panterka jest jednak elegancka i bezpretensjonalna. Dlatego też nie ma przeciwskazań, by oprawki z tym wzorem nosiła dyrektor firmy lub poważana nauczycielka. Oprawki w panterkę wyglądają świetnie zarówno przy eleganckiej, białej koszuli, jak i zwykłym t-shircie. Są świetnym wyborem zarówno dla młodych kobiet, jak i dojrzałych pań. Deseń w panterkę można lubić lub nie, ale jedno jest pewnie – nigdy całkowicie nie wyjdzie z  mody i już nie raz udowodnił, że jest ponadczasowy. Oprawki a panterkę na pewno nie pozostaną niezauważone.

Jak wybrać?

Różni producenci oferują różne rodzaje „panterek”. Oprawki mogą mieć inne odcienie brązu i mniejsze lub większe cętki. Przy delikatnej urodzie lepiej wybrać oprawki w mniejsze cętki – zbyt duże mogą sprawić, że okulary będą wydawały się ciężkie, a twarz będzie wyglądała starzej. Oczywiście należy pamiętać o doborze kształtu oprawek odpowiednim dla danego typu urody. Pamiętajmy, że im bardziej cętki są niewyraźne i rozmazane, tym łatwiej będzie nam dopasować do nich strój. Bardzo wyraźne cętki wyglądają fantastycznie, jednak skazują nas na noszenie stonowanych ubrań. Najlepszym pomysłem na zakup okularów w panterkę jest wybranie się osobiście do dobrego salonu optycznego i przymierzenie kilku par.