optyk Kosiński

Jak wybrać okulary idealne?

okulary

Okulary to zakup na kilka lat. Jeśli planujemy wybrać dobrej jakości, markowe oprawki, ich cena wzrośnie, tym bardziej warto więc postarać się, by stworzyć produkt idealnie dopasowany do siebie. Jak to zrobić?

Badanie wzroku

Główną funkcją okularów jest poprawa komfortu widzenia. Dlatego też najwięcej czasu na dobór okularów powinniśmy poświęcić u optyka dobierając szkła. Nie należy robić tego w pośpiechu „po drodze do pracy”. Im lepiej optyk zbada naszą wadę i dobierze szkła, tym większy komfort w codziennym życiu dadzą nam okulary. Dobrym pomysłem jest szczera współpraca z optykiem podczas badania wzroku. Powinno się szczerze odpowiadać na pytania i zgłaszać mu wszelkie problemy ze wzrokiem, które występują podczas danego badania. Warto wybrać dobry salon aby mieć pewność, że szkła zostaną dopasowane rzetelnie do naszej wady. Jeśli od razu zdecydujemy się na zakup pierwszych w swoim życiu szkieł kontaktowych, obsługa w dobrym salonie przeprowadzi nam również szybkie szkolenie jak zakładać je na oczy, jak zdejmować i jak odpowiednio przechowywać.

Dobór oprawek

Przyjemniejszą, chociaż niestety nie łatwiejszą częścią, jest dobór oprawek. Istnieją co prawda pewne ogólne zasady mówiące o tym, jaki kształt oprawek pasuje do danego typu urody, jednak nie zawsze się one sprawdzają. Do drobnych i delikatnych twarzy przeważnie nie pasują ciężkie, grube oprawki, chociaż i tu nie raz można się mile zaskoczyć. Wybór kolejnych okularów z reguły jest łatwiejszy niż pierwszych: nosząca je osoba mniej więcej wie już czego szukać na półkach. Jeśli chodzi o kolorystykę, najbardziej popularne są uniwersalne czarne oprawki, pasujące do każdego stroju. Jednak osoby, które w pracy nie muszą codziennie spełniać najwyższych standardów elegancji mogą poszaleć z kolorystyką. Do wyboru jest wiele modeli od rożnych producentów. Warto po prostu przymierzać różne kształty w różnych kolorach, aż trafi się na coś, co wyjątkowo przypadnie nam do gustu. Po wybór oprawek warto wybrać się ze bliską osobą, która w razie wątpliwości doradzi nam, co według niej lepiej do nas pasuje.